İDEAL KİLO NEDİR – İDEAL KİLO HESAPLAMA

Kilo, sağlık açısından önemli bir unsurdur. Fazla veya az kilo, önemli sağlık sorunlarına yol açan tehlikeler yaratabilir. Kilo problemi genel olarak fazla kilo sorununu çağrıştırsa da olması gerekenden az kilo da doktorlar tarafından hoş görülmeyen bir durumdur.

Kalp ve damar hastalıkları, diyabet ve kemik problemleri gibi birçok rahatsızlığı vücudumuza davet eden kilo, bilinçli bir şekilde yol alındığı takdirde üstünden kolaylıkla gelinebilecek bir durumdur.

İdeal kilo, boyunuz ve cinsiyetiniz dikkate alındığında sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için gerekli olan kilodur. Esasen her ne kadar bir ideal kilo hesaplanmaktaysa da kilonuzun tam olarak hesaplanan ideal kiloyla aynı olması gerekmez. Asıl önemli olan kilonuzun normal kabul edilen değer aralığında olmasıdır.

İDEAL KİLO HESAPLAMA

Uzmanlara göre ideal kilo hesaplama için tek bir yol yoktur. Çoğu uzman birden fazla yolu bir arada kullanarak ideal kilo hesaplama işlemini gerçekleştirir. Bizim sitemizdeki ideal kilo hesaplama aracı vücut kitle indeksine göre ayarlanmıştır.

Vücut kitle indeksi hesaplama (İngilizce BMİ), boyumuza göre kilomuzun zayıf mı, şişman mı olduğunu belirlemek için kullanılır. Yani BMİ, boy ve kiloya dayanan vücut yağının bir ölçüsüdür.

Yaygın olarak kabul edilen BMİ aralıkları;

-İdeal Kilo Altında: (< – 18,5 )

İdeal kilonun altında kalmışsın ama yükselmen için yanındayız! Tek ihtiyacın biraz motivasyon biraz da düzenli ve dengeli beslenme. Biz de tam bunun için varız! Bizimle iletişime geç ve hayatını değiştirmene yardımcı olalım 🙂

İdeal Kilo Ağırlığında: (18,5 – 25) 

Harikasın! Tam da ideal kilondasın! Şimdi sana düşen bunu korumak. Hareketi ihmal etmeden, düzenli ve dengeli beslenerek, aktif ve sağlıklı yaşama devam etmelisin..

İdeal Kilo Üzerinde: (25 – 30)

Hedefe yakınsın! Önünde kısa bir yol var. Dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile ideal kilona ulaşıp daha kaliteli bir yaşam sürdürebilirsin.

-Obez: (30 – >)

İdeal kilonu biraz uzakta bırakmışsın ama güzel bir haberimiz var; ona kavuşmak sandığın kadar zor değil. Her şey kararlı ve motive olmakla başlıyor, asla pes etme ve motivasyonunu yüksek tut, hareket ve dengeli beslenme hayatının bir parçası olduğunda değişimin hızına sen bile inanamayacaksın. Motivasyonu yüksek tutup, dengeli ve düzenli beslenmeye dikkat edip, hareketi artırarak umduğunuzdan bile kolay olacak. İhtiyacınız olan her konuda size destek olacağız 🙂

Bizlere buradan ulaşabilirsiniz... Whatsapp Hattımız…